OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Fleur de lis Czech Spring

* 10. 3. 2019

Flerís, Flérinka

CMKU/WH/4879/19

Proč máme malou Fleur opět v rodné stanici?

Stalo se tak po Fleurinky závažném zranění zápěstí pravé hrudní končetiny (poranění distální růstové ploténky). Bohužel několik týdnů absence vhodného léčení úrazu (neodkladná návštěva vet majitelkou) se vytvořila výrazná angulární deformita předloktí. Bylo proto rozhodnuto, že se malá Fleur vrátí zpět do své rodné stanice k mamince a bude ji poskytnuta veškerá možná chirurgická a posléze i rehabilitační péče. 

Co o úrazu víme/nevíme?

O tomto nešťastném průšvihu jsme se dozvěděli bohužel pozdě a zcela náhodou od naší kamarádky Lucky (úraz byl podle veterináře přibližně dva měsíce starý). Lucka na naši žádost dnes již bývalé majitelce v Praze pomáhala s problémem ohledně načtení čipu a díky této příležitosti, kdy byla s Fleur v kontaktu, na vážný úraz packy správně reagovala. S její pomocí byl proveden rentgen na veterinárni klinice Na Vyhlídce a celá záležitost konzultována prostřednictvím e-mailové  korespondence s ortho specialistou Dr. Hnízdem na Animal Clinic - Bílá Hora. Vše se od té chvíle odehrálo za pomoci všech zainteresovaných stran bez ohledu na naše vzájemné vzdálenosti velice rychle.

Jaký je nyní stav?

- 18.11.2019 - Fleur má za sebou všechna podrobná vyšetření, CT , několik rentgenů a také první chirurgický zákrok, při kterém byla uvolněna růstová ploténka. Nyní v klidovém režimu (což pro devítiměsíčního puberťáka není jednoduché) čekáme na další termín,  2.12., kdy Fleur čeká mnohem náročnější operace - korekce valgus a procurvatum deformity (čekalo se na na dokončení růstu fýzy)

- 2.12.2019 - Operace (korektivní osteotomie) proběhla bez komplikací a na další následující týdny je pro malou Fleur nastaven přísný klidový režim a pravidelné kontroly v Animal Clinic. 

Chtěli bychom moc poděkovat!

především Lucince a Nikolce za jejich pohotovou reakci s bleskovou pomocí a následným řešením (toho času jsem byla tisíce kilometrů mimo republiku a vše jsme spolu řešily telefonicky). Bez jejich pomoci, kdy Lucka dojela pro Fleur až k původní majitelce, aby ji mohl veterinář prohlédnout ohledně zatoulaného čipu. Nebýt této smutné "náhody", tak bychom asi dodnes netušili co se se s nožičkou přihodilo. Moc děkujeme "naší úžasné whippetí rodině" za neuvěřitelnou morální, duševní a také finanční podporu, abychom tak nákladnou operaci mohli malé Fleur poskytnout. Slovy nelze vyjádřit, jak moc si jejich pomoci vážíme.

Držte nám prosím pěsti, máme ještě před sebou hodně dlouhou cestu k uzdravení ...

Přidat komentář

jaké plemeno v naší stanici chováme?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.