1E6D8EDD-6381-4C79-BD6E-080986A7455A.PNG
LITTER "I" Czech Spring
23.9.2021 - Indiánská pětka z Czech Spring je na světě!
Porod
Po vzájemné dohodě na základě sonografického a pomocí rentgenu, jsme se s naší paní veterinářkou rozhodli pro zachování bezpečí všech miminek pro chirurgický zákrok. Štěňátka opustila maminky bříško úderem sedmé hodiny večerní. Po zvážení prcků nám všem bylo jasné, že okamžité rozhodnutí  pro císařský řez bylo správné. Největší pořízek (strakatý klu) ucpal porodní cestu a druhý se podle rentgenu šikoval za ním. Bylo by riskantní a malá šance, že by se zbylá tři štěňátka narodila živá, kdyby se dále čekalo na klasický porod. (od počátku kontrakcí uplynula hodina a půl a tři štěňátka měla již tlakem porušenou blánu a byla připitá).
Může si zkušený chovatel namlouvat, že má už všechno ohledně porodu v malíku, ale někdy si vzniklá situace žádá opravdu rychlou pomoc odborníka a nejlepší řešení pro zachránění všech životů. V tu chvíli čas s vámi hraje bez nadsázky životní vabank o celý vrh. Je důležité o přicházejícím porodu vždy informovat svého veterináře a mít ho v případě komplikací přinejmenším na hot telefonu.
Maximálně si cením vynikající přístup naší paní doktorky Diany, cenných rad, pomoc a hlavně srdečné zacházení na naší  veterinární stanici v Tachově. 
Poporodní zpráva.
Všichni, včetně maminky Evičky,  jsou zdraví a těší se ze sladkého mlíčka, do kterého se hned v noci s chutí pustili. Maminka narkózu zvládla dobře, na cestu domů dostala posilující kalciovku. Hned jak se probrala z narkózy, začala pečlivě ratolesti čistit a opečovávat.
 
IMG_3878.JPG
na veterině
IMG_3876.jpg
již doma v teplém pelíšku
IMG_3879.jpg
VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA JSOU ZÁVAZNĚ REZERVOVÁNA
IMG_6342 2.jpg
IMG_6786.JPG
6A00C05B-E37A-4563-A5BC-C93048329557.png

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.