Vítejte u whippetů  

Czech Spring 

logo_Czech Spring_barevne.png

Láska k tomuto, původem anglickému plemeni, u mne zahořela pořízením první whippetky Besinky v roce 1997. O pár let později jsem se, po pečlivém uvážení a nasbírání i vlastních zkušeností v soužití s tímto úžasnými plemenem, rozhodla věnovat chovu. V roce 2007 jsem si proto nechala zaregistrovat mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici s názvem Czech Spring. První plánovaný vrh "A" jsme ve stanici přivítali pět let poté, v květnu roku 2012. Cílem chovatelství je pro nás produkce zdravých, co nejvíce odolných jedinců s typickými whippetími rysy výstavní linie, s dobrou přátelskou povahou a zdravou chutí si zaběhat. Zakladatelkou tohoto našeho chovatelského snu se stala krásná whippetka Pollyanna, kterou jsem si pořídila z naší nejznámější české chovatelské stanice whippetů Z Úplňku. Za průkopnici Czech Spring chovu, krásné Polly, nepřestanu být vděčna celé rodině Chrpů.

chovatelka Jitka

2570EB26-5922-4DC0-9186-1FF17CAAEBBA.JPG

14. 5. uběhl právě jeden rok, co se mamince Aireen narodily tři páry plavých whippetích miminek, vrh CH
Chiara Viola, Chloe Magic, Christelle Rose, Champion No. One, Chairman a Chris Charles.
Všem našim "okatým blonďatým mlaďochům", přejeme z jejich rodné stanice Czech Spring jen a jen vše nejlepší!Ať jste zlatíčka zdraví, veselí, šťastní a spokojení ve svých báječných rodinách. Vašim pánečkům děkujeme za lásku, péči a velkou trpělivost v období vašeho dospívání ...
  
Vaše milující chovatelka a chůva Jitka s maminkou Aireen

 

plánovaný vrh "J"

Štěňátka vrhu "J" jsou zatím stále v našem chovatelském plánu na léto 2022. Věříme a přejeme si vroucně, že tomu tak bude. Změna v našem rozhodnutí může nastat dle momentální situace ve světě (vhodnosti a bezpečí) v době krytí. Situace, kdy se rozhodneme vrh na nějaký čas odložit, může nastat naší nejistotou nejen ohledně zdravotního stavu feny, ale také z obavy o bezpečnost, klid a materiální zabezpečení narozeného vrhu proti případnému strádání. Nechceme se trápit obavou o budoucnost narozených štěňátek a vystavit je nejistotě, když budou přivedeny na svět v krizi. Chceme štěňátka nejen zdravá, ale také šťastná a vždy zabezpečená.

Kontaktní formulář

24993553_10210840674512823_4388833247142055250_n.jpg

Naši whippeti

Jako chovatelka si nepodmiňuji od budoucích majitelů našich odchovů účast na výstavách ani  závodech. Prioritou pro mne vždy jsou a budou vhodné životní podmínky, bezpečí a láska.
  

IMG_9375.jpg

S novým majitelem našeho odchovu získáváme vždy i našeho nového "whippetího" příbuzného. 

IMG_0776.JPG

Štěňata

Naším chovatelským cílem je odchovávat zdravá štěňátka s výborným rodokmenem, exteriérem a vyrovnanou povahou.  Samozřejmě také  chceme, aby naše odchovy byly typickými představiteli plemene. Proto velmi zodpovědně vybíráme rodiče a snažíme se absolvovat povinná i nepovinná zdravotní vyšetření. Klademe od samého počátku velký důraz na správnou socializaci štěňat a pečlivě pro ně vybíráme vhodné majitele. V každém případě odchováváme psy pouze s PP. Nikdy tomu nebylo a ani nebude jinak.
Pokud se rozhodnete u nás nového člena vaší domácnosti rezervovat, je to s rozumným  časovým předstihem určitě možné. Na rok 2021 máme zajímavé  chovatelské plány.  
   

Obrázek JPEG-49542AD66B2D-1.jpeg

IMG_1374.jpg

Výstavy

Výstavy a bonitace (uchovnění) jsou pro nás chovatele vždy výbornou příležitostí, jak své odchovy porovnat s jinými whippety a nechat si je ohodnotit rozhodčími, profesionály.

Je pro nás velice důležité, abychom se prezentovali s kvalitními psy, jenž mohou přispět k rozšíření naší chovatelské základny. Zároveň nás těší, když se také můžeme představit přihlížejícím divákům.  Nabízí se nám tímto jedinečná možnost představit se v reálu a předvést kvality našeho chovu.

Adresa

Otevírací doba

  • PO - PÁ: 11:00 - 22:00
  • SO - NE: 12:00 - 23:00

Jsme sociální

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.