Vítejte u whippetů  

Czech Spring 

logo_Czech Spring_barevne.png

Láska k tomuto, původem anglickému plemeni, u mne zahořela pořízením první whippetky Besinky v roce 1997. O pár let později jsem se, po pečlivém uvážení a nasbírání vlastních zkušeností při soužití s tímto úžasnými plemenem, rozhodla věnovat chovu. V roce 2007 jsem si nechala zaregistrovat pod FCI mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici s názvem Czech Spring. První plánovaný vrh "A" jsme ve stanici přivítali až pět let poté, v květnu roku 2012.  Chovatelství whippetů pro mne znamená produkce zdravých, co nejvíce fyzicky i geneticky odolných jedinců s typickými whippetími rysy, s dobrou přátelskou povahou a zdravou chutí si zaběhat. Cílem stanice je vychovat whippety pro  krásu a výkon. Proto se zakladatelkou  tohoto mého  chovatelského snu stala krásná whippetka Pollyanna, kterou jsme si spolu s přítelem Petrem pořídili z naší nejznámější české CHS whippetů "Z Úplňku". Za průkopnici Czech Spring chovu, krásné Polly, nepřestanu být tedy vděčna celé rodině Chrpů.

VRH "J" CZECH SPRING

S velkou radostí sdílíme skvělou zprávu od naší whippetí Czech Spring rodiny, že se nám výlet za vytouženým ženichem Emilkem do Bratislavy dne 15. dubna vydařil ... 

Holly 3.PNG


21. 5. 2024 

DE26323F-489C-4F6D-A8E5-8EC984015C80.png

Je to již dvanáct let, kdy se naší úžasné Polušce (Pollyanna z Úplňku), narodilo deset krásných whippetích miminek. Náš historicky první vrh v chovatelské stanici Czech Spring, pět holčiček - Apollyanna, Amalia Rosa, Aireen, Aimee, Alicia a pět kluků - Ave Miras, Achat Blue Boy, Agent No.One, Adrian a Acrobat Boy. Všem našim "navždy prvním" přejeme pevné zdraví, neutuchající lásku, láskyplnou péči a ještě hodně spokojených a radostných dní. Majitelům děkujeme za péči a výchovu, kterou po celou dobu, dnes již zasloužilým whippetím veteránům, s láskou od štěňátek rozdávají. Maminka Poluška, na kterou stále s láskou vzpomínáme, by určitě měla velikou radost! Tu radost z vás máme i my všichni v rodné stanici Czech Spring.