Glauchau

14. února 2009

 

 Dnes, na svátek sv. Valentýna jsme se vydali na Národní výstavu psů k našim sousedům do německého Glauchau. Ráno nás přivítalo mrazivé, ale s jasnou oblohou, tak jsme se těšili, že si užijeme krásného zimního slunečného dne. Po cestě jsme ale postupně zažili všechny záludnosti zimy, od mrazu s větrem, sněžení až po hustou mrazivou mlhu na místě. Na dálnici ve směru na Zwickau jsme se zdrželi v dopravní zácpě díky bouračce, a pak po nekonečném bloudění, díky špatnému dopravnímu značení jsme se na místo dostali s menším zpožděním. Ještě, že vipeti byli na řadě třetí!

Cardinal Cart měl podle katalogu a vystavovat ve třídě šampionů ještě se dvěma psy a Pollyanna měla pouze jednu soupeřku.

V reálu jsme zažili trochu zmatek, protože vystavovali psi, kteří nebyli vůbec v  tento den na výstavu přihlášeni, a jejich třída nebyla v katalogu  uvedena. Tak se stalo, že Petr s Cartem vešel do kruhu, když "vystavoval" vipet ve třídě mladých. Netušili jsme, o jaké vystavované psy šlo. Říkali jsme si, /samozřejmě s úsměvem/ že jsme také mohli s Cartem vyčkat a přihlásit ho podle toho, která třída nebude obsazená, aby vystavoval sám...

Tak jak jsme zírali na začátku, zírali jsme i v průběhu. Od počátku bylo jasné, který vipet je favoritem.  Nicméně si myslíme, že bylo dobré, že jsme se na výstavě ukázali. Naši psi určitě v konkurenci obstáli, zvlášť Cart měl silné soupeře.Oba nám udělali  obrovskou radost, hlavně Pollyanna, která se tentokrát  hezky předvedla a dokonce panička mohla konečně i s ní udělat pár fotografií. Že by nám konečně zmoudřela?

Výstavy - DSC05470.JPG (normální)

Výstavy - DSC05405.JPG (normální)

Posuzovala Olga Grinn z Ruska

Výstavy - DSC05462.JPG (normální)

 

Cardinal Cart skončil na třetím místě s V3

Výstavy - DSC05496.JPG (normální) 

 

 Pollyanna na druhém s V2 res.CAC

 

 

 

 

Na rajčátku naleznete další fotografie...

 

Psi - třída mladých
Whipcat X-tra Special  V1, JCAC, JVDH

Psi -  třída šampionů
Lord Fauntleroy of Gentle Mind
V1, CAC, VDH, b.R.,
Whipcat November Rain
V2, RVDH
Cardinal Lasky Dar V3

Psi - třída otevřená
Eclipse Down at the Blue Moon V1, VDH, RCAC

Feny - třída mladých
Epistula of Gentle Mind  V1, JCAC, JVDH

Feny - mezitřída
Yesterday Memory of Gentle Mind
V1, VDH
Pollyanna z Uplnku
V2, RVDH 

Feny - třída otevřená
Sound Like Pop of Gentle Mind V1, CAC, VDH , b.H

Whispering Valley of Gentle Mind V2, RVDH
Windmeister’s Dancing Dreamgirl sg3