Proč máme malou Fleur opět v rodné stanici?


Stalo se tak po Fleurinky závažném zranění zápěstí pravé hrudní končetiny (poranění distální růstové ploténky). Bohužel několik týdnů absence vhodného léčení úrazu (neodkladná návštěva vet majitelkou) se vytvořila výrazná angulární deformita předloktí. Bylo proto rozhodnuto, že se malá Fleur vrátí zpět do své rodné stanice k mamince a bude ji poskytnuta veškerá možná chirurgická a posléze i rehabilitační péče. 

Co o úrazu víme/nevíme?

O tomto nešťastném průšvihu jsme se dozvěděli bohužel pozdě a zcela náhodou od naší kamarádky Lucky (úraz byl podle veterináře přibližně dva měsíce starý). Lucka na naši žádost dnes již bývalé majitelce v Praze pomáhala s problémem ohledně načtení čipu a díky této příležitosti, kdy byla s Fleur v kontaktu, na vážný úraz packy správně reagovala. S její pomocí byl proveden rentgen na veterinárni klinice Na Vyhlídce a celá záležitost konzultována prostřednictvím e-mailové  korespondence s ortho specialistou Dr. Hnízdem na Animal Clinic - Bílá Hora. Vše se od té chvíle odehrálo za pomoci všech zainteresovaných stran bez ohledu na naše vzájemné vzdálenosti velice rychle.

Jaký je nyní stav?

- 18.11.2019 - Fleur má za sebou všechna podrobná vyšetření, CT , několik rentgenů a také první chirurgický zákrok, při kterém byla uvolněna růstová ploténka. Nyní v klidovém režimu (což pro devítiměsíčního puberťáka není jednoduché) čekáme na další termín,  2.12., kdy Fleur čeká mnohem náročnější operace - korekce valgus a procurvatum deformity (čekalo se na na dokončení růstu fýzy)

- 2.12.2019 - Operace (korektivní osteotomie) proběhla bez komplikací a na další následující týdny je pro malou Fleur nastaven přísný klidový režim a pravidelné kontroly v Animal Clinic. 

Chtěli bychom moc poděkovat!

především Lucince a Nikolce za jejich pohotovou reakci s bleskovou pomocí a následným řešením (toho času jsem byla tisíce kilometrů mimo republiku a vše jsme spolu řešily telefonicky). Bez jejich pomoci, kdy Lucka dojela pro Fleur až k původní majitelce, aby ji mohl veterinář prohlédnout ohledně zatoulaného čipu. Nebýt této smutné "náhody", tak bychom asi dodnes netušili co se se s nožičkou přihodilo. Moc děkujeme "naší úžasné whippetí rodině" za neuvěřitelnou morální, duševní a také finanční podporu, abychom tak nákladnou operaci mohli malé Fleur poskytnout. Slovy nelze vyjádřit, jak moc si jejich pomoci vážíme.

Držte nám prosím pěsti, máme ještě před sebou hodně dlouhou cestu k uzdravení ...

16. 12. 2019 - 2. kontrola

Po rozbalení bandáže bylo vidět, že i z boku operované nožičky vylézá jeden prťavý drátek, ale to prý se běžně stává u operací ve složitých místech. Drátek se vyndá v lednu, až budou probíhat kontrolní rentgeny. Fleur musí být přispaná. Teď se tedy budou ještě hojit rány po operaci (nožka a místo kde se bral štěp kostní dřeně), jednou za tři dny je třeba podávat lék proti zánětu a 23.12. jedeme opět na kontrolu. To už bandáž pravděpodobně sundají...

23. 12. 2019 - 3. kontrola

... a začíná nám teď opravdu maximálně přísný režim! Pohublá nožka už nemá nárok na dlahu ani bandáž, a tak Fleur okamžitě vyfasovala slušivý límec ...
Příští kontrola je naplánovaná za tři týdny, tj. 14.1. 2020. Budou se dělat kontrolní rentgeny.

 
30. 12. 2019 - 

Packa je stále ještě v otoku a bolí, což je na Fleur stále znát. Je to ale naše statečná holčička, která vše opravdu trpělivě snáší a odhodlaně drží při pravidelném potírání desinfekcí a hojivou mastí. Snaží se už také na nožičku opatrně našlapovat, ale nespěchá ... 
Pooperační rána je již stále odhalena na vzduchu a límec, který musí mít i na noc, se již stal nedílnou součástí Fleurinky nového outfitu. Sama do něj nastrkuje svou krásnou hlavinku. 
Výše jedno slavnostní foto bez "lampičky" ✨

8. 1. 2020 - Fleur je 38. den po operaci - Fleur udělala obrovský pokrok. 

Pooperační rány mažeme už jenom na střídačku enterosgelem a vetramilem jednou denně. Na nožičku celkem pěkně ťapká a už začíná i zlobit. Bohužel ji musíme v dovádění ještě hlídat a napomínat. 

fotky pořízené na Animal Clinik Praha 

15. 1. 2020 - Kontrolní rentgeny

Tak máme za sebou kontrolní rentgeny a další, i když tentokrát jen menší, uspání. Pan doktor Hnízdo byl s Fleur velice spokojeny. Nožička je na to, v jakém stavu byla operovaná pěkně zhojená a také rovná. Docela se divil, že se to tak u chrta podařilo. Zřejmě tím myslel, že nožky whippeta jsou moc tenké, pouze potažené tenkou kůží. Po sedaci Fleur zase spala jak dudek a dokonce ji předběhl v probouzení i pejsek, který absolvoval rentgen po ní. Fleur teď čeká co nejdříve pravidelná rehabilitace, abychom rozhýbali ztuhlosti kloubu a byla odborně obnovena jeho hybnost. Budeme jezdit dvakrát týdně do Plzně ke zkušené fyzioterapeutce Bc.Svatavě Protivové Dis, která pracuje pod RPVET veterinární klnika Plzeň. Mají k dispozici hydroterapeutickou vanu, využívají magnetoterapii, běžící pás a balanční pomůcky. 

19. 1. 2020 - byla zahájena fyzioterapie

u zkušené fyzioterapeutky Bc.Svatavy Protivové Dis, která pracuje pod RPVET veterinární klnika Plzeň. Fleur byla ještě před zahájením terapie odborně prohlídnuta panem doktorem Protivou. Oba byli překvapeni, jak to Fleurince po operaci už hezky šlape. Následovalo seznámení Fleurinky s hydrovanou, kde se nožička uvolnila. Po koupačce, u které mimochodem snědla spoustu pamlsků, následovala odborná masáž spolu s výkladem všech prováděných kroků. Doma budeme pokračovat každý den masáží jizev, opatrném protahováním a krátkém ťapání ve vysoké trávě, nebo (pokud ovšem napadne) sněhu ...

19. 2. 2020
Dakrát do týdne fyzioterapie a Fleurinka už šlapala ve vodě půl hodinky. Tedy do minulého týdne ... Zřejmě pohybem kloubu a vazů se zachtělo ven drátu, a tak jsme museli “koupání” díky ráně vynechat. Včera byl drát na klinice nakonec bez plánovaného přispání vytažen a po úplném zahojení rány budeme opět pokračovat v koupání v plzeňské hydrovaně. Fleurinka se teď může plně věnovat výchově svých polobratrů a polosestřiček. 

4. listopad 2020
Kvůli coronavirové izolaci po letech neinvestujeme do výstav, ale prakticky celoročně spravujeme whippetí nožičky!
Ne ..... teď vážně. Chceme s obrovskou radostí oznámit, že Fleurinka zdárně  (i přes ten velice omezený provoz bělohorské kliniky) postoupila u pana doktora Hnízda na své pacině svůj finální chirurgický zákrok. Pan doktor konečně dnes mohl vypreparovat všechno “chirurgické železo”. Doufáme, že nás teď minou všechny úrazy i narkózy (celkem v průběhu roku absolvovala bobinka 3 plné narkózy a 4x přispání)  a my jsme fakt upřímně rádi, že máme to dlouhé martyrium konečně zasebou.
Díky vám moc naši drazí za pomoc!
Díky vám mí drazí,
za poskytnutý finanční dary pro Fleur na nutné, časově akutní operace. Věděli jsme, že bez nich by měla nožičku tak moc postupně času deformovanou, že by o ni v případě další ignorace pravděpodobně přišla. Celkem jste malé Fleur pomohli neuvěřitelnou částkou 19.218,- Kč. Jste neskuteční, skvělí, prostě dobří andělé navždy! 
Pomoc přišla od: Lucka, Nikolka, Michaela, Jáchym, Julie, Ondřej, Markéta, Viktor, Hančí Babulka, Hana, Roman, Honza, Michaela a Era
Výdaje na léčbu nožičky Fleur celkem vyšly  na 76.826,- Kč

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář