Mezinárodní výstava psů

České Budějovice

Car a DJ.jpg (normální)

19. dubna 2008

Konečně jsme se dočkali!

Období hárání naší Pollyannky je ta tam a proto jsme mohli vyrazit na Mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic. Shodli jsme se, že právě na toto místo jezdíme rádi i přes to, že zde míváme většinou smůlu. Hlavně, aby bylo hezké počasí a pak se uvidí...

Bylo půl páté ráno, když jsme dostávali naše vipíky z pelíšků a zoufale jsme pozorovali, jak venku leje jako z konve! Naše modlení tedy vyslechnuto nebylo a tak jsme v duchu doufali, že špatným počasím to všechno nepříjemné skončí a my už budeme jenom zažívat pěkné chvíle mezi našimi známými a příbuznými Pollyannky a Cartíka co nejdříve na výstavišti.

Vystavovali jsme v kruhu č. 2 a rozhodčí byla Ronovská Vlastimila.

Pollyannka byla v hale ustrašená, zřejmě jí vyděsilo prostředí plné psů a lidí, na které jako holka z vesnice není zvyklá. Při zkoušení pelášila z kruhu a útočištěm se jí stala naše klec. Zato Cartík už jako starý mazák vykračoval a byl kupodivu klidný, až na menší vyjímky, i k ostaním psům.

V Cartíkovo skupině, třídě otevřené se vystavovali celkem čtyři pejsci. Náš známý DJ Tiger King Lásky dar, Ich. Jesus Infant Ayort Back, Láios Ayort Back a náš Cardinal Cart Lásky dar. Paní Veronika Frolíková , Cartovo chovatelka, nám Cardinála předvedla a oba si vedli velice dobře, byli druzí! Škoda jen, že Cart získal jen V2, kdyby k tomu dostal i res.CAC, mohl být konečně šampion. Takže ve štěstí i troška smůly. První byl Jesus Infant Ayort Back s V1 CAC, druhý náš Cart V2, třetí DJ Tiger King Lásky dar V3 a čtvrtý Láios Ayort Back V4.

V Pollyannky skupině byly čtyři mladé fenky. Sestřička Pettit Fille z Úplňku, Whiteheads All Because of me, Windmeister´s Dancing Lady a naše Pollyanna z Úplňku. Tak nevím, kdo byl nervóznější, jestli Pollyannka, nebo její panička. Ale ve finále nás Pollyannka velice překvapila, s páníčkem se moc hezky předvedla v postoji i v pohybu. Bylo vidět, že rozhodčí váhala mezi ní a sestřičkou Pettit. No, nakonec se rozhodla pro Pettit a my zažívali dalšího smolíka Zamračený. Stejný pocit jako u Cartíka! Takže pořadí bylo: první Pettit Fille z Úplňku V1 CAJC, druhá naše Pollyanna z Úplňku V2, třetí skončila Windmeister´s Dancing Lady V3 a čtvrtá Whiteheads All Beause of me s V4. Sestřička Pettit nakonec získala i BOB. Gratulujeme!

Sluníčko se ten den ukázalo jen na malý okamžik a cestou domů opět lilo a lilo. Vezli jsme si dva ospalé pejsky na zadních sedadlech a smíšené pocity. Ale dvě druhá místa jsou přeci také pěkná, nebo snad ne?

Jitka

 

Cart.jpg (normální)