Oblastní výstava psů Staňkov

8. 5. 2012

 

Nádherná výstava, která nás překvapila poměrně hojnou účastí psů všech plemen.

Pan rozhodčí Hořák, kterého jsme v kruhu měli, má zjevně velmi rád temperamentní psy, kteří se krásně pohybují a neplouží se jako lemry. Dokáže velmi pohotově okomentovat i vás (nutno dodat, že trefně, i když ne vždy lichotivě) a zcela jistě nepotěší vystavovatele bez smyslu pro humor. Určitě nepřehlédne, když vystavovatel svým neuměním škodí psovi. Krom toho, že psům rozumí, má i "oko". Neunikne mu věc, o které dobře víte a která unikla více jiným rozhodčím. Ke psům se chová citlivě, i když to někdy, třeba při kontrole chrupu nevypadá.  Hodně dá na celkový projev, pohyb, velmi důkladně prohlíží zuby a skus. 

Doporučuji poslouchat, co pan rozhodčí říká a případně se i bavit nad tím jak to říká. To první je pro vás jako majitele ale důležitější. A jak o každém plemeni dokáže povídat! Kolem kruhu má spoustu diváků, kteří ho se zaujetím poslouchají.

A my jsme konstatovali, že po sobotní Praze nám pohled na výstavy zase trošku příjemně vylepšil - dají se dělat i tak, že si vás někdo v kruhu za ty prachy prostě všimne. 

udelali jsme dobře, že jsme na tuto výstavu jeli a příště si jí zcela určitě nenecháme ujít.