Halóó vesmíre, jsme na světě!

Vysněný plavý vrh se v naší chovatelské stanici narodil mamince Aireence přirozenou cestou ráno 14. května roku 2021 

doba porodní počítána od 7:30 hod. První štěně se narodilo v 8:39 hod. a poslední v 10:23 hod. 

PHOTO-2021-05-14-13-14-27.jpg

Tři kluci a tři holky

14. 5. 2021

Šest není ani málo, ani hodně, prostě tak akorát ...

už ve čtvrtek večer bylo patrné, že nad pátečním ránem u nás nastane porodní divočina.  Aireen se totiž důkladně téměř každou hodinu čistila na zahradě v dešti a já za ní poletovala bosky s baterkou a ručníkem, kdyby se náhodou rozhodla ta naše mamina zatlačit o něco více. Naštěstí se ta naše amazonka přeci jen uchýlila do tepla, sucha a světla, kde si v klidu mazácky pospala aby nabrala sil.

A ráno byl mazec! První štěňátko šlo nožičkama napřed. Jednoduše mne ten malý zelený průbojník docela potrápil. Neee, ale pozor omyl, on to totiž nebyl vůbec žádný drobeček! Vzhledem k věku Aireen a předpokládanému množství štěňátek (počítala jsem že jich bude 7, 8), jsem raději neriskovala dlouhým čekáním a vysilováním maminy, popadla jsem Aireenku a jela s ni na prohlídku k naší paní vet. Ta mne po prohlídce ujistila, že by to Aireen měla určitě zvládnout. A zvládla to holka zlatá. Hned po příjezdu zpět domů (máme to od domu 2 kilometry) se rozjela jak vlak. Pomalu jsem nestačila pupíky vytahovat čistit, sušit, vážit, pečlivě zkontrolovat, hlídat placenty a samozřejmě zapisovat čas porodu ... A zase šlo pět pupísků nožičkama napřed! Nojooo, už mám na to opatrné vytahování plodu ve spolupráci s rodičkou celkem grif :-)

Maminka Aireen ještě byla znovu odpoledne prohlédnuta paní doktorkou sonografem (pro ujištění a můj klid, že v děloze nic nezůstalo). A také dostala preventivně včelku kalciovky. 

Maminka i štěňátka jsou v pořádku. Drobci dobře pijí a je o ně vzorně ze strany maminky pečováno. 

IMG_8354.jpg

IMG_8282.jpg

Bez názvu 3.png

IMG_8321.jpg

16. 5. 2021

... hodná a spokojená miminka si přeje i každá whippetí maminka...

denní přírůstky 

IMG_8355.jpg

Už si užíváme mazlení a šmudlání 

IMG_3151.jpg

Den pátý ...

18. 5. 2021 - den pátý
Pupíčky jsou u vsech již odpadlé a zahojené.
Maminka není v jídle vybíravá, dobře baští, a tak má mlíčka ve svých cecíkách pro šestici jedlíků dostatek. A to je mimochodem znát i na denních váhových přírůstkách našich plavých “mimin”.

Slavíme týden 

20. 5. 2021 - den sedmý

neuvěřitelně to letí, už je to týden, co se tato parta, zatim absolutně úžasných, plyšových, hodných, tichých a voňavých stvoření, narodila. Děkujeme ti Aireen, jsi neuvěřitelná máma!
IMG_8633.jpg
IMG_3353.jpg

Obrázek JPEG-C40C3A4313B5-1.jpeg

Začínáme se socializací

2. 6. 2021

S ukončeným třetím týdnem věku se již štěňátka v naší chovatelské stanici standartně stěhují do prostornější denní ohrádky v domě o patro níž, tedy do centra veškerého dění v naší domácnosti. Všechni mají otevřené oči a prožezané spodní špičáky. Zkoušejí se čistit, rozbíhat se a zkoumat sebe navzájem i okolí. Růžová ohrádka bude používána už jen jako spací přes noc.

Poprvé venku

14. 6. 2021 - přesně jeden měsíc po narození vyšlo krásně počasí a tak se prťata mohla seznámit s přírodou. Moc se jim to líbilo!

IMG_5067.jpg

Sedmý týden

3. 7. 2021 - a skvěle prožitý den s našimi skvělými kamarády, whippetáři srdcem i duší, s Lucinkou a Míšou a také Mirkou, majitelkou našeho tatínka Fírečka - tedy jako jsem i já, takovou těch našich drobků whippetí babičkou. 

IMG_0776.JPG