Potvrzeno, Evička je březí!

matka:   Eva Mirage Czech Spring

otec:      Christian Fast Dunderry


24. 7. 2021 - proběhlo krytí
31. 8. 2021 - sonograf potvrdil březost

Příchod štěňátek očekáváme koncem září (přibližně ve dnech 24. - 26.9.)

Těšíme se, že se z tohoto (nejen barevně) zajímavého spojení Evičce narodí převážně žíhaná štěňátka s bílými znaky a tmavým pigmentem. Výběrem Ronaldíka, jako partnera pro Evičku, jsme chtěli docílit posílení určitých partií kostry a přitom zachovat ladnou výstavní linii. Neméně důležitou roli pro nás ve výběru krycího psa hrála i povaha. Ta je u obou rodičů pro plemeno whippet typická - tedy přátelská, klidná, mazlivá, ale zároveň i mazaná, se zdravou dávkou loveckého pudu. U štěňat můžeme tedy očekávat slušný výstavní potenciál a jako bonus ze strany Evíka také sportovní (coursing, agility) talent.

Děkujeme majitelce Radce za možnost využití krásného Ronalďáka, jako otce našeho budoucího "I" vrhu Czech Spring

kontaktní formulář pro rezervace 

IMG_3075.jpg
pregnancy6.jpg
 IMG_3080.PNG
IMG_3096.PNG

jak mamince roste bříško ...

IMG_3285.jpg

6. 9. 2021 - 45. den

bříško viditelně roste, velikost plodů je přibližně 8 cm. Evík spokojeně odpočívá na zahradě a má zvýšenou chuť k jídlu, zejména dobrůtkám jako je masíčko, čerstvá okurka a sýr. Dokonce začala baštit ovoce, kterému se, stejně jako její taťka Igy, vždy taktně vyhýbala.

IMG_3331.JPG

8. 9. 2021 - 47. den
u štěňátek v bříšku maminky probíhá osifikace pánve a roste srst. Maminku musíme občas krotit v běhání. Museli jsme odstranit plůtek do předzahrádky, abychom z důvodu bezpečnosti štěňátek zamezili v její, tak moc olíbené, parkurové činnosti.

jedeme do finále ...

20. 9. 2021 - 59. den
štěňátka se v bříšku maminky pěkně mrní a pomalu si určují pořadí, kdo půjde první. Maminka se již zklidnila a většinu času jen odpočívá a nebo řeší jídlo. Častěji se venčí, ale procházky po zahrádce jsou opravdu už jen klidné a krátké. 

Mrňata si už jen ladí srst na nosíkách, nožičkách, ocáscích a bříšku. Teoreticky i prakticky může porod začít každou chvíli, protože štěňátka jsou komplet "dopečená". 

První porod u Evičky nastal právě 59. den, a tak jsme všichni v pohotovosti.

4EC9FFC8-7D75-4A3E-A7D1-2E26951FF9FF.PNG