Indiáni z Czech Spring obsadili západ ...

23.9.2021 úderem sedmé hodiny večerní je Vrh "I" Czech Spring  na světě!

Porod

Po vzájemné dohodě na základě sonografického a rentgenového vyšetření, jsme se s naší paní veterinářkou rozhodli, pro zachování bezpečí všech miminek, pro chirurgický zákrok. Štěňátka opustila maminky bříško úderem sedmé hodiny večerní. Po zvážení prcků nám všem bylo jasné, že okamžité rozhodnutí  pro císařský řez bylo správné. Velký pořízek (světle zelený) ucpal porodní cestu a druhý ještě větší (strakatý macík) se podle rentgenového snmku šikoval za ním. Bylo by moc riskantní a malá šance, že by se zbylá tři štěňátka narodila živá, kdyby se ještě dále čekalo na klasický porod. (od počátku kontrakcí uplynula hodina a půl a tři štěňátka měla již tlakem porušenou blánu a byla připitá).
Může si zkušený chovatel namlouvat, že má už všechno ohledně porodu v malíku, ale někdy si vzniklá situace žádá opravdu rychlou pomoc odborníka a nejlepší řešení pro zachránění všech životů. V tu chvíli čas s vámi hraje bez nadsázky životní vabank o celý vrh. Je důležité o přicházejícím porodu vždy informovat svého veterináře a mít ho v případě komplikací přinejmenším na hot telefonu.
Maximálně si cením vynikající přístup naší paní doktorky Diany, cenných rad, pomoc a hlavně srdečné zacházení na naší  veterinární stanici v Tachově. 
IMG_3865.jpg

IMG_3876.jpg

Poporodní doma ...

Všichni, včetně maminky Evičky,  jsou unavení, ale zdraví a těší se ze sladkého mlíčka, do kterého se hned během noci s chutí pustili. Maminka narkózu nakonec zvládla velice dobře. Na cestu domů pro jistotu dostala také posilující kalciovku. Hned jak se probrala z narkózy, začala pečlivě své ratolesti čistit a opečovávat.