Váhové přírůstky

Tělesnou hmotnost našich štěňátek zaznamenávám bezprostředně po porodu a potom denně v pravidelný čas po dobu prvních čtyř týdnů života. Rychlost růstu,  "denní přírůstek hmotnosti" se  během prvních čtyř týdnů po porodu pohybuje přibližně kolem  5% současné hmotnosti štěněte. Absolutní denní přírůstek je nejnižší v prvním týdnu života, ale relativní přírůstek je v tomto období nejvyšší ( v průměru 7,7 % tělesné hmotnosti ),  může dosáhnout až 10% tělesné hmotnosti. V prvních 48 hodinách po porodu není možné vztáhnout přírůstek k hmotnosti štěněte, protože menší zdravá štěňata přijímají relativně více potravy (mateřského mléka nebo kolostrum) za účelem doplnění tělesných zásob. Tělesná hmotnost štěňat se často zdvojnásobí do 8. – 10. dne života a do třetího týdne se může až ztrojnásobit. Přestože se relativní přírůstek hmotnosti snižuje, přírůstek v g/den v období od 2.- do 4. týdne kolísá jen mírně.

Váhy 1.png

Váhy 2.png

Váhy 3.png

Váhy 4.png

Váhy konec.png

IMG_7755.jpg

foto: největší mlsoun u mlíčka

4. 11. 2021 - byl velký den pro naší indiánskou smečku. Prvně jeli autem - bez nehody, aby absolvovali zdravotní prohlídku u naší paní doktorky na Veterině v Tachově. Všichni prckové dostali velikou pochvalu, jak jsou moc hodní, zdraví a samozřejmě krásní. Všichni kluci mají vše na svém správném místě, předpisový nůžkový skus vůbec vše, jak má u štěňátek whippetů v ukončeném šestém týdnu být. Po kompletní prohlídce celá pětice absolvovala (zřejmě podle nijaké reakce) bezbolestnou očkovací včeličku a na levou stranu svého krku paní doktorka vpravila dočista malinký čip. Na závěr naši všichni stateční malí whippetí hrdinové dostali svůj osobní EURO PET PASS.

11. 11. 2021 - je to možné, že dnes už uzavíráme sedmý týden? No, už to tak je! Indiáni mají kromě, pro ně nadmíru otravného focení, po manikůře, vážení pomocí váhy na kufry a odčervení. Všechno tohle "malé příkoří" mi bude doufám opět po jejich probuzení zapomenuto a nebo slespoň z části odpuštěno... Jednotlivé focení malých štířích neposedů bez asistentů není fakt sranda, to přiznávám, dost jsem se u toho zapotila a postoje nejsou úplně top. Příští týden s pomocí sudiček to bude určitě lepší.
 
18. 11. 2021 - končíme osmý týden a jak jinak, než opět focením a posledním hromadným vážením. Na pomoc s focením mi přijely naše "tetičky sudičky" Lucka s Nikolkou, a rozhodně to nebylo setkání jenom o práci. Užily jsme si s holkama báječné válecí odpoledne s dámskou whippetí smečkou a samozřejmě, našimi stars - štěňátky. Přiznávám, že na mě již padá malinko smutek, když se zadívám na kalendář odchodů, kde už mají téměř všichni prckové "svůj termín" a říkám si ... ještě pár dní spolu, ještě si vás zlatíčka pořádně užiju. Všichni jste tak báječní! Snad je to tím, že je vás jen pět, snad tím, že se jsme spolu non-stop, proto jste tak mazliví, šikovní a hlavně úžasně veselí a vtipní.
Myslím broučci, že novým rodinám přinesete mnoho lásky a radosti. Budete určitě milováni, to nejde jinak!
 
2A3FA602-627E-4228-B8FC-0C1A0AD15B56.jpeg
foto: 8 týdnů (s Nikolkou)