Váhy štěňátek den po dni (tabulka) 

19.12.2016 - záčínáme s pořádnou evidencí Usmívající se

Očkování, čipování a vážení... 
První cestování autem na Veterinu Tachov (nepočítám cestu v krabici z porodu) dopadlo skvěle. Žádné pískání, žádné zvracení. Paní doktorce se všechna štěňátka líbila a i celkové, nezbytné vyšetření dopadlo dobře. Zuby jsou u všech štěňat v pořádku a pejsek je pes se vším všudy. 
Vystavení Pet passportů je znamením, že se nezávratně blíží doba, kdy se všichni drobci rozjedou do nových domovů ... 

29. 11. 2016 - už nejsme jen malincí kojenci ...

Dnes byl pro naše štěňátka den s překvapením, ke svačince dostala misku s krůtím masíčkem, vařeným žloutkem a puppy mlékem. A jak jim chutnalo vidíte na videu výše :)

28. 11. 2016 - štěňátka se fotila na své profily

ZDE

27.11. 2016 - hurá do veselého čtvrtého týdne :)

Pro štěňátka je vždy čtvrtý týden velkým mezníkem.  Říkám, že se z miminek stávají v tomto období batolata. Přenášecí lavor se již pěkně naplnil a i záda chovatelky zaznamenaly několikanásobný váhový nárůst. Štěňátka se znaží pobíhat ve své ohrádce a prodlužují se intervaly jejich bdění. Kromě dlabance a vykonávání potřeb je zařazeno do denního rozvrhu také poznávání okolí pomocí sluchu a zraku. Hraní, okusování sourozenců, maminky i hraček je také fajn a aby ne, v tlamičce už je spousta prořízlých zoubků, které se musí každopádně vyzkoušet. 

26. 11. 2016 - završen třetí týden od narození, hurá do čtvrtého ...

zítra se mi konečně snad podaří vyfotit okatá štěňátka i jednotlivě, zatím alespoň video :)

25. 11. 2016 - začínáme pobíhat, sílí zadní nožky

Jejda to bylo ráno hemženíčko ve spacím pelíšku na naše pravidelné ranní vážení... 

24. 11. 2016 - všechno ocucáme!

Prckové ochutnávají nejen maminku, ale i své sourozence. Do boxu jsme proto dali vhodné hračky, aby  štěňátka po každém probuzení poznávala nové a nové věci. Amálka stále častěji opouští box a lehá si v patřičné vzdálenosti, aby měla o dění uvnitř neustálý přehled. Nemusí kojit tak často, štěňátka si s mlíčkem od maminky vystačí minimálně dvě hodiny.

23. 11. 2016  - klubou se špičáky!

Již druhý den se váha všech drobků přehoupla přes 1000g, největším puclíkem, nejen váhově ale i vizuáně, je chlapeček Deep Space. Za ním v závěsu je největším jedlíkem holčička Da Ja Vu. Nejdrobnější, ale zato nejživější a s nejvíce otevřenými kukadly, je holčička Dorothy Amalia. Dnes brzy ráno jsem při pravidelném vážení a stříhání drápků narazila na klubající se špičáky. Amálce zřejmě začíná bolestivé období při kojení ...

21.11.2016 - začínáme třetí týden!

Tak už jsme se štěňátky dva týdny a musíme konstatovat, že to s nimi strašně rychle letí. Prckové mají za sebou druhé stříhání drápků, první odčervování a také se jednomu po druhém otvírají očka.

Chlapeček má své jméno, které mu vybrala jeho budoucí majitelka a jména holčičkám byla přidělena po hlasování v anketě dnes večer.

Přes den vipetí batolata již stěhujeme do stanové ohrádky, ze které mají lepší výhled na okolní svět a pomalu začínáme se socializací :)

Stále ještě přijímáme rezervace na holčičky, dvě jsou v tomto okamžiku opět volné ♥

5. 11. 2016 Veterina Tachov 3:00 hod. ráno 

Náročná noc ze 4. na 5. listopadu nám vydala své malé, krásné a chcete-li, kouzelné tajemství...
Oznamujeme tímto, že se ve tři hodiny ráno Amálce a Jensemu narodilo sedm malých whippetích trpaslíků - 6 holčiček a 1 kluk
Max. váha: 415g
Mim. váha: 353g 
Maminka Amálka je po císařském operačním zákroku,
všichni jsou zdrávi.